تبلیغات
طراحی و دوخت گلستان - مطالب اسفند 1390

نمونه سوالات

دوشنبه 29 اسفند 1390 12:38 ق.ظ

هنرآموزان گرامی :لطفا نمونه سوالات را طبق استاندارد و بودجه بندی تا تاریخ 1391/1/26 به سرگروه های آموزشی طراحی و دوخت تحویل دهید.

 

                                                                                                       
                                                                             


جلسه کارگاه آموزشی

دوشنبه 29 اسفند 1390 12:16 ق.ظ

 کارگاه آمورشی درس طراحی و دوخت در صبح روز پنج شنبه  تاریخ 91/2/7 ساعت 9 صبح در محل ساختمان تکنولوزی و گروهای آموزشی متوسطه شهرستان گرگان به مدت 4 ساعت برگزار خواهد شد، لذا از همکاران محترم خواهشمندیم دراین کارگاه حضور بهم رسانید.
همان اندازه که با انتخاب صحیح یک لباس و پوشیدن آن زیبایی شما افزایش مییابد ، به هماناندازه با یک انتخاب نادرست در خرید لباس و پوشیدن آن باعث میشوید که ظاهرتان بد به نظر برسد.مساله ی لباس زیر حتی مهم تر از انتخاب لباس میباشد.


لباس زیر خود را چگونه انتخاب کنید!

هماناندازه که با انتخاب صحیح یک لباس و پوشیدن آن زیبایی شما افزایش مییابد ، به هماناندازه با یک انتخاب نادرست در خرید لباس و پوشیدن آن باعث میشوید که ظاهرتان بد به نظر برسد.

مساله ی لباس زیر حتی مهم تر از انتخاب لباس میباشد زیرا اگر شما لباس زیر بدی را انتخاب کنید حتی اگر لباس فوق العاده را به تن داشته باشید اما باز هم بد جلوه میکنید.


حال به نکاتی که در این مقاله آورده شده است دقت بفرمایید :
لباس زیرهایی با جنس دانتل ، یا لباس زیرهای که دارای خاصیت انعطاف پذیری هستند بهترین جنس و بافت برای لباس زیر هستند .

* لباس زیرهایی که به طور روزمره و در طول روز از آنها استفاده میکنیم باید دارای چه مشخصاتی باشند ؟
برای لباس زیرهایی که در قصد دارید در طول روز از آنها استفاده کنید توصیه میکنیم لباس زیرهایی باشند که دارای حنس طبیعی باشند ، از جنسهایی که دارای مواد ترکیبی مانند پلاستیک و ... هستند استقاده ننمایید چون شما یک مدت طولانی از صبح تا شب میخواهید از این لباس زیرهای استقاده کنید این جنس باعث میشود که شما در طول روز احساس ناراحتی داشته باشید .

شما میتوانید از مدلهای مختلف لباس زیری که تمایل دارید در طول روز استفاده نمایید تا بتوانید به راحتی و بدون هیچ گونه اذیتی به کارهای روزمرهتان برسید .

* لباس زیرهایی که برای رفتن به یک جشن باید استفاده کنید باید دارای چه شرایطی باشند ؟
اگر لباسی را که قصد دارید بپوشید دکلته و یا لباسهایی در این سبک میباشد بهتر است از لباس زیرهایی با جنس دانتل استفاده نمایید زیرا این جنس باعث میشود که بالاتنه شما جالب تر و بهتر به نطر برسد .

اگر لباسی که میخواهید بپوشید دارای بالا تنه ی لختی میباشد و شما بالا تنه ی کوچکی دارید توصیه میکنیم از لباس زیرهایی استفاده نمایید که مخصوص بالاتنه کوچک هستند زیرا در این لباس زیرهای لایهها و پوششهای خاصی وجود دارد که باعث میشود ، کمی بالاتنه شما بزرگ تر به نطر برسد.زیرا در لباسهای که دارا ی بالا تنه ی لختی هستند بیشترین و اولین قسمتی که دیده میشود بالاتنه شما میباشند .

اکنون به نحوه ی نگهداری از لباس زیر میپردازیم :
لباس زیر خود را با دست بشویید یا اگر توسط ماشین لباس شویی این کار انجام میدهید بهتر است برنامه ی ماشین لباس شویی را بر روی لباسهای حساس قرار دهید زیرا اگر برنامه ی و دمای بالاتری را انتخاب کنید باعث میشود تا بافت لباس زیرتان آسیب ببیند و زود از بین برود.تزیینات لباس مجلسی

پنجشنبه 18 اسفند 1390 10:46 ب.ظ


مجلسییك لباس مجلسی که در عین پوشیده بودن، بیشتر به درد مجالس خانم‌ها می‌خورد. در این لباس از مدل آستین «سمبوسه‌ای» استفاده شده که در لباس‌های سنتی کردی مرسوم است.طرح کارشده روی قسمت جلویی لباس هم از نقوش سنتی الهام گرفته شده است.

این عکس، یک لباس مجلسی است که ضمنا پوشیده هم هست. خوبی‌اش این است که با باز کردن یقه لباس زیری و برداشتن آستین‌هایی که ساق دست را پوشانده‌اند، می‌توانید در مجالس زنانه آن را بپوشید؛ ضمن اینکه به خاطر نوع خاص چین‌ها و شکل هفت و هشتی لبه دامن، لباس بیشتر از آن چیزی كه هست، چین‌چینی و پف‌دار به نظر می‌رسد.

هماهنگی
ست‌ کردن و هارمونی رنگ پارچه‌های لباس، با کفش و کیف و حتی انتخاب رنگ مناسب برای هر کاربرد، کار سخت و البته مهمی است. لباس اگر یکرنگ باشد، اصلا دیده نمی‌شود. در شکل2 برای درآوردن لباس از یکرنگی یک عنصر ساده سنتی روی سینه لباس اضافه شده.

شکل1 ترکیب بسیار ساده‌ای از رنگ‌های سیاه و سفید است. این2 رنگ هر دو به شدت خنثی هستند و ممکن است آدم را بیش از حد بی‌روح نشان دهند؛ البته تركیبش دركنار هم معمولا خوب از آب در می‌آید.

آغاز فعالیت

شنبه 13 اسفند 1390 12:35 ق.ظ باسلام خدمت همکاران محترم


به وبلاگ تخصصی ''گروه طراحی دوخت'' خوش آمدید
پوشاک از جمله عناصر فرهنگی است که از راه مجموعه ای از علائم مادی مانند جنس،رنگ و طرح،یک نظام ارتباط فرهنگی،میان مردم هر جامعه برقرار می کند.برای مردمی که دارای نظام مشترک در اندیشه،تاریخ و دین هستند،همین نظام مشترک می تواند تعیین کننده نوع پوشش آنها باشد و پوشاک که نمایده معنویت و ارزش های فرهنگی مانند وقار و متانت، شرم و حیا و سوگ و شادی است، تفکر قومی را به نمایش می گذارد.

حال وقتی میان این آشفته بازار لباس که اصلاً هم با فرهنگ ایرانی ما سازگار نیست ، کسی از کنارتان گذر می کند که پوشش راحت ، به روز و طبق قوانین شهرنشینی به تن دارد، اما این پوشش با بقیه متفاوت است و آثاری از سوزندوزیهای سنتی ایران بر روی آن چشم را می نوازد، می توانیم دریابیم که این لباس نماینده تفکر فردی است که فرهنگ از اولویت های زندگی اوست.

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :